اموزش ریدایرکت در پلاگین یواست سئو

ریدایرکت پلاگین یواست سئو |پلاگین یواست

قسمت پنجم : ریدایرکت ها و پلاگین یواست سئو پرمیوم

در این قسمت می خواییم شمارو با مفهوم ریدایرکت اشنا کنیم و قابلیت های پلاگین یواست سئو پرمیوم را در ارتباط با ریدایرکت ها بازگو کنیم و به طور اختصاصی در باره هر کدام از انواع ریدایرکت ها صحبت کنیم.

ریدایرکت در پلاگین یواست سئو پرمیوم

اولین گزینه‌ای که در اینجا برای شما اضافه‌شده است گزینه تغییر مسیر است که شما در منوی اصلی می‌توانید آن را مشاهده کنید. در این قسمت شما قادر هستید Redirection های سایت خودتان را توسط این قسمت تنظیم نمایید. همان‌طور که می‌دانید منظور از Redirection این است که شما با واردکردن قسمتی از آدرس وب‌سایت خود، آن را به آدرس دیگری انتقال دهید.

این کار به این دلیل انجام می‌شود که آدرس قبلی از دسترس خارج‌شده و شما قصد دارید زمانی که کاربر به آن صفحه مراجعه می‌کند به آدرس جدید منتقل شود. ریدایرکت‌ها انواع مختلفی دارند که در اینجا برای شما توضیح می‌دهیم. شما می‌توانید برای مشاهده روی “نوع” کلیک کنید.

ریدایرکت در پلاگین یواست سئو | پلاگین یواست

انواع ریدایرکت

ریدایرکت 301: نوعی ریدایرکت دائم است. یعنی به ربات‌های گوگل اعلام می‌کنید که سئو این آدرس به‌صورت کامل به آدرس جدید منتقل شود.

ریدایرکت 302: ریدایرکت پیدا شد و یا Found می‌باشد. به این صورت که خطای 404 به شما نمی‌دهد و زمانی که ربات وارد صفحه می‌شود به آن اعلام می‌کند که آدرس واردشده درست است ولی صحیح آن این است و آدرس جدید را نمایش داده و اعلام می‌کند که پیدا شد و به این آدرس برو.

ریدایرکت 307: یک نوع ریدایرکت موقت است که به ربات‌های گوگل اعلام می‌کند این تغییر مسیر موقت است. یعنی به‌صورت موقت این آدرس را به آدرس جدید ریدایرکت کنند. اما ممکن است در آینده مجدداً به آدرس قدیم بازگردیم.

ریدایرکت 410: این نوع از ریدایرکت اعلام می‌کند که محتوا به‌صورت کاملاً حذف‌شده است. یعنی به ربات‌ها اعلام می‌شود دیگر این محتوا را ایندکس نکرده و از گوگل آن را حذف کنند.

ریدایرکت 451: این ریدایرکت اعلام می‌کند که به دلیل مسائل امنیتی غیرقابل‌دسترس است. این ریدایرکت مانند خطای 403 که Forbidden است می‌باشد.

نمایش ریدایرکت پس از حذف نوشته سایت

یکی از قابلیت‌های بسیار خوبی که قسمت تغییر مسیر به شما می‌دهد این است که زمانی که شما یک نوشته را از سایت خود حذف می‌کنید یک خطا در بالای صفحه در قسمت نوشته‌ها برای شما نمایش داده می‌شود و آن هم این است که پس از حذف شما دو راه دارید، یکی اینکه این نوشته از این آدرس حذف‌شده و به آدرس جدید منتقل شود که شما می‌توانید آدرس جدید را وارد کنید. مورد دیگر هم این است که این نوشته کاملاً از نتایج گوگل حذف شود که باید محتوای 410 بدون هدر را مشخص بکنید.

ریدایرکت پس از حذف نوشته | پلاگین یواست

وقتی‌که روی ریدایرکت 410 کلیک کنید، در بخش تغییر مسیرها یک ریدایرکت 410 جدید برای شما نمایش داده می‌شود. این ریدایرکت به ربات‌های گوگل اعلام می‌کند که این پست حذف و شد و دیگر گوگل خطای 404 در سرچ کنسول شما نمایش نمی‌دهد.

این قابلیت در افزونه Yoast SEO حرفه‌ای دقیقاً کار همان پلاگین Redirection را برای شما انجام می‌دهد. درواقع تنها تفاوتی که این دو پلاگین باهم دارند این است که Redirection نمی‌تواند به‌صورت خودکار ریدایرکت را در سایت شما بخواند و اعمال کند.

بنابراین شما باید فراموش نکنید که وقتی پستی را حذف کردید به بخش Redirection رفته و Redirection آن پست را تعریف کنید. برای انجام این کار به قسمت Redirection > ابزارها رفته و در صفحه بازشده نشانی اصلی و نشانی هدف را وارد نمایید.

ریدایرکت | پلاگین یواست

بنابراین اولین بخش از Yoast SEO را می‌‌‌‌‌توان توسط پلاگین Redirection انجام داد.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *